کد خبر : 256576
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1398 10:9
تعداد بازدید : 625

تقدیر از دانشگاه سوره در اختتامیه نمایشگاه قرآن

در آیین اختتامیه بخش دانشگاهی بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از دانشگاه سوره تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، آیین اختتامیه بخش دانشگاهی بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم روز شنبه، چهارم خردادماه با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، علی محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان، حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت الاسلام حسین افتخاریان عضو شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی دانشگاه ها در مصلای حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد.

معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان و قائم مقام ستاد بخش دانشگاهی نمایشگاه بیست و هفتم قرآن در این آیین گفت: ارائه پایان نامه، کتاب، نرم افزار، هنر های نمایشی و تجسمی مهمترین فعالیت های بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن در این دوره بود.

وی ادامه داد: بیش از ۸۰۰ اثر فاخر از سوی دانشگاه ها برای حضور در نمایشگاه ارسال شد. در این مدت برپایی نمایشگاه قرآن، بخش دانشگاهی، هر شب میزبان حضور شخصیت های مختلف علمی، سیاسی و فرهنگی بود و در راس آن ها حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دانشگاهی بود.

معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان افزود: انقلاب ما با محوریت قرآن پیروز شد و به راه خود ادامه داد و با همین محور در گام دوم انقلاب راه خود را ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به برخی ویژگی های بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن امسال، گفت: رقابت زیادی در ارائه کار های فاخر بود. تلاش و پویایی غرفه ها و حضور مقامات و مسئولان دانشگاهی در نمایشگاه را شاهد بودیم. در این بخش شاهد حضور دانشگاه پیام نور با تنوع در ارائه مشاوره های دینی و ورکشاپ های متعدد بودیم، همچنین حضور دانشگاه تهران با حضور کانون های قرآن و عترت آن و ارائه فعالیت های آن ها مشهود بود. این کانون ها جای فعالیت بیشتری در دانشگاه ها به خصوص دانشگاه فرهنگیان دارند و می توانند در حوزه ارائه معارف قرآن کار کنند.

محمدی همچنین درباره فعالیت دیگر دانشگاه های حاضر در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن، ادامه داد: دانشگاه قرآن و حدیث با رونمایی از کتاب های ارزشمند رشته های علوم قرآن و حدیث فعالیت ارزنده ای داشت. غرفه جهاد دانشگاهی با تعدد برنامه های در حوزه های روز جامعه از جمله کسب و کار و ارائه مشاوره های دینی و قرآنی عملکرد خوبی داشت. دانشگاه هنر کار جالبی را ارائه کرده بود و با یک طرح مفهومی، سعی کرد مفاهیم قرآنی را با کمک آیه ای از سوره مبارکه نور ارائه کند. دانشگاه علامه ایده جذاب و خوبی را دنبال کرد. دانشگاه فرهنگیان هم اقدام به ارائه آثار قرآنی و کاربردی و رونمایی از طرح های قرآنی خود کرد. دانشگاه علم و صنعت با یک طرح خوب در نمایشگاه حضور داشت، همچنین وزارت بهداشت در کنار فعالیت های قرآنی، کار پایش سلامت را به صورت گروهی انجام داد و مشاوره های پزشکی و سلامت به مخاطبان ارائه کرد. دانشگاه آزاد هم با اجرای برنامه های نمایشی فعالیت خوبی داشت. در غرفه دانشگاه سوره ، ارائه دستاوردهای هنری دانشجویان و اساتید و کارگاه های هنری مشهود بود.

در حاشیه آیین پایانی بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن، از تیم های برگزیده مسابقات دانشجویی در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن با اعطای جوایزی تقدیر شد.

بر اساس این گزارش، در این آیین از دانشگاه های فرهنگیان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فنی و حرفه ای، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، جهاد دانشگاهی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی ـکاربردی، سازمان بسیج دانشجویی، دانشگاه علوم و معارف قرآن، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه قرآن و حدیث، دانشگاه سوره و دانشگاه هنر نیز تقدیر شد.

   

   

   

   

   

   

   

   انتهای پیام/


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :