کد خبر : 256840
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1398 8:37
تعداد بازدید : 1094

ثبت نام بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان

ثبت نام دانشگاهیان برای اعزام به عتبات از ۱۸ خرداد ماه آغاز شده و تا 29 این ماه ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، حجت الاسلام مرتضی مطهری پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نشست خبری به تشریح جزئیات بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان پرداخت و گفت: برنامه ریزی برای بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان از ۱۸ خرداد آغاز شده و ثبت نام دانشگاهیان برای اعزام به عتبات تا 29 خردادماه ادامه خواهد داشت و با توجه به کثرت مشتاقان زیارت، ۳۰ خرداد قرعه کشی بین ثبت نام کنندگان انجام می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه عملیات اجرایی اعزام دانشگاهیان به عتبات از ۲۷ تیرماه آغاز شده و تا ۱۵ مهرماه ادامه خواهد داشت، گفت: امسال دانشجویان با شرایط خاص و ویژه ای مواجه هستند. در زمان تعطیلات تابستان به سر می برند و فرصت خوبی برای این سفر است و مناسبت های ویژه ای در طول تابستان وجود دارد که می توان به روز عید غدیر، روز عرفه، ماه محرم و تاسوعا و عاشورا اشاره کرد.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: برای اعزام دانشگاهیان به عتبات ۳۵۰ کاروان برنامه ریزی شده است و زمینه سفر ۱۳ هزار نفر از دانشگاهیان فراهم شده است. به طوری که ۲۶۸ کاروان به صورت هوایی و ۸۲ کاروان به صورت زمینی اعزام خواهند شد.
   
   
مطهری پور با بیان اینکه دانشجویان دختر از ۲۷ تیرماه تا اول شهریورماه و دانشجویان پسر از اول شهریورماه تا ۱۵ مهرماه اعزام می شوند، افزود: حدود ۳۰ میلیون ریال برای سفر های هوایی و ۱۵ میلیون ریال برای سفر های زمینی به دانشجویان توسط یکی از بانک ها وام ارائه می شود و برای دانشجویان پسر مشمول نیز با سازمان نظام وظیفه و اداره گذرنامه هماهنگی به عمل آمده تا مجوز خروج این دانشجویان اخذ شود. در این راستا سال گذشته ۲ هزار مجوز خروج برای دانشجویان مشمول برای سفر به عتبات اخذ شد که امسال نیز همین حدود خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به دوره گذشته اعزام دانشجویان به عتبات گفت: در سال ۹۷ میزان ۱۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر از دانشگاهیان برای سفر به عتبات ثبت نام کرده اند که با توجه به نوسانات ارزی که وجود داشت، در نوع خود بی نظیر بود.
مطهری پور افزود: سال گذشته ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از تسهیلات وام بانکی استفاده کرده اند. برخی از دانشگاهیان نیز از صندوق رفاه دانشجویان وام گرفته اند.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در پایان خاطر نشان کرد: در سال گذشته در مجموع ۴۰۵ کاروان دانشگاهی اعزام شده اند و زمینه حضور ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر در عتبات ایجاد شد. ۵۲ درصد زائران اعزام شده، زائر اولی بودند و ۸۵ درصد آن ها زیر ۴۰ سال داشتند. بالای ۴۳ درصد از اعزام شدگان دارای مدرک ارشد و دکترا بودند و ۶۲ درصد دانشجویان اعزام شده متأهل بودند.
بر اساس این گزارش کلیه دانشگاهیان اعم ازاساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه ها می توانند درثبت نام عتبات دانشگاهیان شرکت نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :