کد خبر : 258869
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1398 16:12
تعداد بازدید : 1068

«سوره» می تواند به دانشگاه برجسته جهان اسلام تبدیل شود

رئیس دانشگاه سوره گفت: اگر بتوانیم به اهداف اشاره شده در اساسنامه دانشگاه دست پیدا کنیم بدون تردید این دانشگاه به دانشگاهی برجسته در سطح جهان اسلام تبدیل می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، محمدحسین ساعی رئیس دانشگاه سوره در اولین جلسه رسمی با معاونین و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه که با حضور نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد با اشاره به ملزومات فعالیت در محیط های دانشگاهی گفت: کار دانشگاهی نیاز به مشارکت همگانی دارد و تک تک اجزاء این مجموعه باید منظم و دقیق در جهت دست یافتن به اهداف دانشگاه حرکت کنند.
   
   
رئیس دانشگاه سوره با بیان اینکه هر دانشگاه یک هویتی دارد و افراد با توجه به آن، دانشگاه مد نظر را برای تحصیل انتخاب می کنند افزود: باید هویت دانشگاه سوره بیش از پیش تبیین و به دیگران معرفی شود و این امر بین نخبگان ضرورت مضاعفی دارد.
وی با اشاره به اینکه ارتباطات فراگیر سازمانی و بین دانشگاهی اهمیت بسیاری دارد گفت: در حال حاضر بین دانشگاه های هنری کشور ارتباط منسجمی وجود ندارد و باید این اتفاق رقم بخورد.
   
   
رئیس دانشگاه سوره با تاکید بر لزوم هم افزایی بین این دانشگاه و زیرمجموعه های سازمان تبلیغات اسلامی افزود: کارآفرینی موضوعی است که باید بطور جد برای دانشجویان دانشگاه سوره پیگیری شود و برای تحقق آن به دنبال ایجاد پارک فرهنگ و هنر شبیه پارک های علم و فناوری با همکاری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی هستیم تا دانشجویان این دانشگاه علاوه بر اینکه تبدیل به کارآفرین شده و درآمد کسب می کنند بتوانند بخشی از مشکل جامعه را نیز حل کنند.
وی با اشاره به دانشگاه های فرهنگی هنری در کشورهای عربستان، امارات، قطر، ترکیه و پاکستان گفت: در جهان اسلام دانشگاه های فرهنگی هنری که کار جدی در این زمینه انجام دهند وجود ندارد و اگر بتوانیم به اهداف متعالی اشاره شده در اساسنامه دانشگاه سوره دست پیدا کنیم بدون تردید این دانشگاه به دانشگاهی برجسته در سطح جهان اسلام تبدیل می شود و بنده با هدف دستیابی به همین مهم در این دانشگاه حضور پیدا کرده ام.
   
   

رئیس دانشگاه سوره در پایان سخنان خود با بیان اینکه هر کسی در فضای دانشگاهی کشور فعالیت کرده باشد تایید می کند که دانشگاه سوره یکی از برترین دانشگاه های غیر دولتی و غیر انتفاعی است، عنوان داشت: چشم انداز روشن است و امید داریم آینده ای پر نور و پر برکت برای دانشگاه سوره رقم بخورد.
   
   

محمد حسین ساعی بطور رسمی از امروز (دوشنبه 4 شهریور) با حضور در دانشگاه سوره و جلسه با اعضاء هیأت رئیسه دانشگاه و نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی کار خود را آغاز کرد.
   
   

بنا بر این گزارش، پیش از آغاز سال تحصیلی جدید آئین تکریم دکتر محمد روشن و معارفه دکتر محمدحسین ساعی برگزار می شود.
   
   
   
   
   
انتهای پیام/


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :