کد خبر : 267310
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1399 3:39
تعداد بازدید : 302

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره:

دانشگاه سوره امکان برگزاری امتحانات آنلاین را دارد

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره گفت: این دانشگاه امکان برگزاری کلاس های نظری و امتحانات به صورت مجازی را دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره و به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، عبدالکریم عطارزاده در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره ادامه فعالیت آموزشی دانشگاه سوره پس از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: دانشگاه در مدت تعطیلی با توجه به اطلاعیه های وزارت علوم بر آموزش مجازی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه دانشگاه با صدور اطلاعیه ها دانشجویان را از اخبار روند آموزشی مطلع کرده است، افزود: دانشگاه سوره در نظر دارد تا زمان بازگشایی حضوری دانشگاه، کلاس های آموزشی نظری را به صورت مجازی برگزار کند.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره خاطرنشان کرد: این دانشگاه از ۱۶ فروردین ماه آموزش مجازی را با برگزاری کلاس های دانشکده فرهنگ و ارتباطات آغاز کرد و در هفته گذشته بیش از ۲۰۰ کلاس به صورت آنلاین برگزار شد.
عطارزاده خاطرنشان کرد: دانشگاه سوره در هفته دوم آموزش های مجازی دانشکده معماری را هم به صورت آنلاین برگزار کرد و قرار است که در هفته آینده دروس عمومی و همچنین کلاس های دانشکده هنر را نیز برگزار کنیم.
 وی درباره برگزاری دروس عملی دانشجویان گفت: دانشگاه سوره سعی کرده تا مطابق شرایط تعیین شده از سوی وزارت علوم پیش برود، از این رو درباره برگزاری کلاس های عملی نیز تابع تصمیمات وزارت علوم هستیم و می توان برخی دروس را به صورت ناتمام به ترم بعد موکول کرد.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره با بیان اینکه دانشگاه امکان برگزاری کلاس های عملی به صورت مجازی را ندارد، یادآور شد: امیدواریم که امکان برگزاری کلاس های حضوری تا تیرماه برای دانشجویان مهیا شود تا با برگزاری کلاس های جبرانی تا شهریورماه این خلا آموزشی برای دانشجویان رفع شود.
شهریه دانشجویان در صورت حذف ترم عودت داده می شود
عطارزاده ادامه داد: دانشجویانی که امکان دسترسی به اینترنت را ندارند یا به هر دلیلی از کیفیت کلاس های مجازی راضی نیستند، می توانند از ابتدای اردیبهشت ماه درخواست حذف ترم را به دانشگاه ارائه دهند، در صورت منطقی بودن درخواست دانشجویان دانشگاه شهریه را به دانشجو عودت می دهد و همچنین این ترم را مرخصی بدون سنوات تحصیلی در نظر می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه سوره از زیرساختی برای کلاس های مجازی استفاده کرده که امکان برگزاری کلاس ها را به صورت آنلاین با بهترین کیفیت و همچنین برگزاری امتحانات دارد.
زمان مهلت دفاع از پایان نامه ها تا مرداد ماه
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره همچنین درباره شرایط دفاع دانشجویان از پایان نامه ها اظهار داشت: این دانشگاه به  پایان نامه هایی که به ترم گذشته مربوط می شد و قرار بود که دانشجویان تا اسفند ماه دفاع کنند، این فرصت را می دهد که تا مرداد ماه به صورت حضوری جلسه دفاع را برگزار کنند.
عطارزاده ادامه داد: اگر دانشجویی لازم می داند که باید نسبت به دفاع از پایان نامه خود زودتر از مرداد ماه اقدام کند، می تواند با رعایت بهداشت و حفظ فاصله اجتماعی به صورت حضوری و مجازی در زمان تعطیلی دانشگاه ها از پایان نامه خود دفاع کند.
وی از دانشجویان خواست که نگران روند آموزش نباشند، مسوولان دانشگاه در تمام مدت تعطیلات برای برگزاری کلاس های مجازی به بهترین شکل ممکن تلاش می کنند تا هم روند آموزش تعطیل نشود و هم سلامت جانی دانشجویان حفظ شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :