کد خبر : 270950
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1399 16:30
تعداد بازدید : 83

کتاب صوتی «مگیل» منتشر شد

کتاب صوتی «مگیل» از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد. محسن مطلق در این اثر با نگاهی انسانی به رزمندگانی پرداخته که در جنگ حضور داشتند.

 کتاب صوتی

به گزارش روابط عمومی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره _ کتاب صوتی «مگیل»، نوشته محسن مطلق، با گویندگی حامد عباسی از سوی سوره مهر الکترونیک منتشر شد.

شخصیت اصلی «مگیل»، قاطری است که به همراه چند چهارپای دیگر تسلیحات و تدارکات لازم را به نیروهای مستقر در خط مقدم می رساند. این قاطر از کمین نیروهای دشمن جان سالم به در می برد، اما مأموریت بعدی او رساندن یک رزمنده مجروح به عقب است. این رزمنده در طول جنگ، بینایی و شنوایی خود را از دست داده و مجبور است به مگیل اعتماد کند و دنبال او راه بیفتد، ماجراهایی که طی داستان برای مگیل و این رزمنده پیش می آید، داستان را خواندنی و جذاب می کند.

مطلق که چندین اثر در حوزه ادبیات دفاع مقدس مانند «زنده باد کمیل» را در کارنامه خود دارد، این بار در «مگیل» روایتی انسانی از رزمندگان دفاع مقدس ارائه می دهد. هرچند داستان با چاشنی طنز همراه است، اما مخاطب در خلال بیان داستانی اثر و شخصیت پردازی خوب نویسنده با روحیات رزمندگانی که بی هیچ چشم داشتی در جبهه ها حاضر شدند، آشنا می شود.

از جمله مزیت های کتاب های مطلق، فاصله آثار او از شعارزدگی و کلیشه گرایی است. نویسنده در «مگیل» نیز تلاش دارد تا این قاعده را رعایت کند. او انسانی را به تصویر می کشد که دست نیافتنی نیست و مانند همه ما، ضعف ها و قوت هایی دارد.

این کتاب در سه قالب صوتی، الکترونیک و مکتوب در دسترس است و علاقه مندان آن را می توانند از انتشارات سوره مهر تهیه کنند.

 

انتهای پیام/


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :