کد خبر : 271072
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1399 14:0
تعداد بازدید : 156

انتشار فراخوان دیوارنگاری شهری برای دیواره های تونل ها

سازمان زیباسازی شهر تهران برای طراحی دیوارنگاری جداره های پیشانی و ورودی های جانبی تونل ها فراخوان داد.

تونل
 

معاونت پژوهشی دانشگاه سوره_ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سازمان زیباسازی با هدف ارتقای بصری سیما و منظر شهری، زیباسازی مسیرهای شهری و فراهم کردن زمینه ایده پردازی و خلق تجربه های جدید رنگی در منظر شهری، حضور مؤثر رنگ در فضای شهری، فرصت بروز ایده های خلاق و بسترسازی مناسب برای حضور فعال هنرمندان و تعامل با مردم فراخوان دیوارنگاری «جداره های پیشانی و ورودی های جانبی تونل ها» را منتشر کرد.

در این فراخوان، استفاده از رنگ و طرح در قالب به کارگیری سطوح رنگی در کنار هم به طوری که ترکیب های خلاق و چشم نواز روی جداره ها ایجاد شود مورد تأکید است و با توجه به مخاطب سواره و خوانش سریع این جداره ها از طراحان انتظار می رود در طراحی آثار، به هماهنگی سطوح رنگی توجه و از فرم ها، موتیف ها و عناصر تصویری پیچیده و دارای جزئیات اجتناب کنند. ضمن اینکه ایده، طرح و ترکیب های رنگی پیشنهادی باید از مخاطب پذیری بالایی برخوردار بوده و قابلیت اجرا با رنگ را داشته باشد و هنرمندان باید هر ترکیب رنگی و جانمایی های آن را در فرم جانمایی تصویری مشخص شده و با ترتیب تعیین شده چیدمان کنند.

رعایت تمامی مقررات عرفی و حرفه ای در رویدادهای سازمان به ویژه عدم تعارض آثار با موازین اخلاقی و قانونی، الزامی است و بررسی، کارشناسی، تأیید یا رد طرح ها به عهده اعضای هیأت داوری فراخوان است.

توجه به مسائل زیست محیطی در طراحی ها، انتخاب مواد و مصالح و روش های اجرا و عملیات کارگاهی در محل اجرای آثار همچنین حضور و مشارکت مستقیم هنرمند در فرآیند اجرای اثر در فضای شهری از جمله ملزومات این فراخوان است. همچنین همه هنرمندان می توانند با گرایش های مختلف هنرهای تجسمی در این فراخوان شرکت کنند.

 

انتهای پیام/


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :