کد خبر : 271367
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1399 13:49
تعداد بازدید : 71

«زبان مشکلات» منتشر شد

«زبان مشکلات» به قلم مهدی جهانشاهی با موضوع مروری دوباره به دنیایی که در تکاپوی آن هستیم از سوی نشر معارف به چاپ رسید.

زبان مشکلات
 

به گزارش روابط عمومی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره_«زبان مشکلات» به قلم مهدی جهانشاهی با موضوع مروری دوباره به دنیایی که در تکاپوی آن هستیم از سوی نشر معارف به چاپ رسید.

زبان مشکلات بر خلاف شوپن هاور که اصل زندگانی در دنیا را رنج و گزند می بیند، نگاه جدیدی به رنج و سختی دارد. البته این نگاه کاملا بر گرفته از آیات و روایات است که با زبانی شیوا و جذاب، مخاطب می تواند، مطالب را سلسله وار دنبال کند.

در این کتاب می خوانیم:

«انسان هایی که در این دنیا زحمت می کشند، دو دسته اند: یک عده دنبال این هستند که اموراتشان سپری شود و چرخ زندگی بچرخد. «پاسخ به نیازهای منطقی» محور خواسته های این گروه است و این همان چیزی است که دین ما هم بر آن صحه گذاشته و به آن تشویق کرده است. قدیمی های ما هم می گفتند: «... به چه دردی می خورد؟» یعنی ملاک ارزش گذاری هر چیزی به این است که دردی را دوا کند و نیازی را پاسخ بگوید. روشن است که با این معیار، خط فقر را باید کمی پایین تر در نظر گرفت و بسیاری از مردم در تعریف «بی نیاز» می گنجند.

اما دسته دوم کسانی هستند که در این دنیا دنبال خوشی و راحتی هر چه بیشترند پول جمع می کنند برای این که آن ها را بشمارند و لذت ببرند. به این در و آن در می زنند تا لذت جدیدی پیدا کنند و لذت ببرند! آخر هم به آنچه در پی آن بوده اند، نمی رسند. چون دنیا برای لذت بردن آفریده نشده، در حقیقت لذت هم برای حرکت و رفع نیاز آفریده شده است!»

در زبان مشکلات، زندگی کردن را مانند رانندگی با ماشین مدل بالا توصیف می شود که قلق دارد و اگر قلق آن را به دست بیاوریم سختی های دنیا تبدیل به پله های ترقی و استفاده حداکثری از دنیا می شود.

«زبان مشکلات» به قلم مهدی جهانشانی در ۲۵۶ صفحه توسط نشر معارف با قیمت سی هزار تومان به چاپ رسید و هم اکنون در فروشگاه های سراسر کشور در دسترس علاقه مندان است.

 

انتهای پیام/


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :