کد خبر : 271430
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1399 12:10
تعداد بازدید : 112

فراخوان مسابقه معماری و طراحی شهری

شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، در نظر دارد با همکاری کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران، «مسابقه معماری و طراحی شهری» را برگزار کند.


معاونت پژوهشی دانشگاه سوره _ شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش در نظر دارد با همکاری کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران، مسابقه معماری و طراحی شهری و منظر با موضوع طراحی اسکله بزرگ جزیره کیش با رویکرد گردشگری و زیست محیطی و تکیه بر ارایه ایده های توجیه اقتصادی را بر اساس شرایط و مقررات “آیین نامه جامع مسابقات معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهر سازی” برگزار نماید.


اسکله بزرگ تفریحی جزیره کیش در امتداد بولوار دریا و در بخش شرقی جزیره کیش که در سالهای ابتدایی دهه ۸۰ ساخته شده است، در حال حاضر مهمترین تفرجگاه عمومی در جزیره کیش است که در روزهای تعطیل و اوقات عصر گاهی و شبانگاهی شلوغ ترین و پر ازدحام ترین نقطه جزیره کیش محسوب میشود و بیشترین مراکز خرید، هتل ها و مراکز تفریحی جزیره کیش در اطراف این محور واقع شده است.


ساماندهی، بهسازی و باز تعریف کارکردهای محور بولوار دریا و اسکله بزرگ تفریحی جزیره کیش و ایجاد یک فضای منسجم تفرجگاهی و زنده شهری با تاکید بر پیاده روی و دوست داری محیط زیست و ملاحظات اقلیمی و ضوابط و محدودیت های فضایی، به ویژه در محدوده ساحلی جزیره کیش است از اهداف این پروژه است.


در این راستا مؤلفه های طراحی زیر به عنوان ملاک های داوری طرح ها مد نظر قرار خواهند گرفت:


ایجاد یک طرح محیطی هم پیوند با منظر و معماری سه بخش اسکله، ساحل و بولوار دریا و توجه به ساختمان های مجاور این محور در سازگاری با محیط طبیعی و اقلیمی جزیره کیش.


ساماندهی کارکرد تفریحی، فرهنگی و سرگرمی این محور با اولویت پیاده و ارتباط آن با نوار پیاده ساحلی و مسیر دوچرخه موجود با بهره گیری از قابلیت های علمی و تکنولوژیک و در نظر گرفتن مصالح و جزییات ساخت.


ارتقای کیفیت اسکله و ساماندهی و تجهیز فعالیت های مرتبط با بهره مندی گردشگران از چشم انداز دریا، ماهیگیری، قایق رانی و تفریحات دریایی سبک در روز و شب.


پیشنهاد مسیرها و مناظر سامان یافته و غرفه های شب و روز عرضه اغذیه مانند: غرفه های رستوران، کافه و مواد غذایی و تنقلات و دستفروشی صنایع دستی و آثار هنری.


تامین امکانات جنبی و خدمات عمومی مانند سرویس های بهداشتی، پارکینگ و ایستگاه پلیس و غیره براساس برنامه.


ارائه ایده های خلاقانه اقتصادی عملی جهت تامین مالی پروژه متکی بر ماهیت کار کردهای این محور و اهداف پروژه.


 


برای کسب اطلاعات بیشتر جهت شرکت در مسابقه به آدرس زیر مراجعه کنید:


https://memarnews.com/ فراخوان


انتهای پیام/نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :