کد خبر : 271687
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1399 12:17
تعداد بازدید : 74

فراخوان دریافت آثار دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی؛ ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی

رئیس دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی با بیان خبر فراخوان دوازدهمین دوره جشنواره، زمان دریافت آثار این دوره را از دهم شهریورماه ۱۳۹۹ تا ۳۰ مهرماه سال جاری اعلام کرد.


فارابی.jpg
 


 معاونت پژوهشی دانشگاه سوره_ حسین میرزائی رئیس دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی با بیان خبر فراخوان دوازدهمین دوره جشنواره، زمان دریافت آثار این دوره را از دهم شهریورماه ۱۳۹۹ تا ۳۰ مهرماه سال جاری اعلام کرد: آثار مورد پذیرش جشنواره همچون ادوار گذشته در چهار قالب شامل «کتاب پژوهشی»،«گزارش اختتام یافته پژوهشی»،«رساله دکتری» و«پایان نامه کارشناسی ارشد» است. آثاری که از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا پایان اسفند ۱۳۹۸ پایان یافته اند می توانند در این دوره از جشنواره شرکت کنند.


وی افزود: آثار علمی در این جشنواره در پانزده گروه علمی«اخلاق، ادیان و عرفان»، «تاریخ، جغرافیا و باستان­ شناس»، «حقوق»، «زبان، ادبیات و زبان­ شناسی»، «علوم اجتماعی و علوم ارتباطات»، «علوم اقتصادی، مدیریت و علوم مالی»، «علوم تربیتی، روان شناسی و علوم ورزشی«، «علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای»، »علوم قرآنی، تفسیر و حدیث»، «فقه و اصول»، «فلسفه، منطق و کلام»، «فناوری اطلاعات، اطلاع ­رسانی و کتابداری»، «مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)»، «مطالعات هنر و زیبایی­ شناسی» و «مطالعات میان رشته ­ای» دریافت می­ شوند. بخش بین الملل جشنواره نیز آثار مربوط به حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی را دریافت می کند.
به گزارش دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی، همچون ادوار گذشته در بخش ویژه نیز جایزه شخصیت های پیشرو علوم انسانی و اسلامی، پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی، مترجم برتر، انجمن علمی برتر، نشریه علمی برتر و نظریه پرداز برتر اعطا خواهد شد.
تمامی پژوهشـگران حوزه علـوم انسـانی و اسـلامی می­ توانند با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس  www.farabiaward.ir   از دهم شهریورماه آثار علمی خود را ثبت کنند.
میرزائی همچنین با بیان اینکه ثبت آثار در سامانه جشنواره در دو قالب حقیقی و حقوقی است اظهار داشت: علاوه بر اینکه مؤلفین و پژوهشگران محترم خود می توانند نسبت به ثبت آثار در سامانه اقدام نمایند، ناشران محترم، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، انجمن های علمی و گروه های علمی آموزشی و پژوهشی نیز چنانچه اثری را واجد شایستگی لازم می دانند به معرفی و ثبت آثار پیشنهادی مبادرت ورزند و زمینه شناسایی آثار فاخر را فراهم نمایند.
گفتنی است جشنواره بین المللی فارابی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر منطقه ای و کمیسیون ملی آیسسکو، بنیاد ملی نخبگان و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر ساله برگزار می­ شود.


 


انتهای پیام/نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :