کد خبر : 91256
تاریخ انتشار : 22 دی 1394 2:32
تعداد بازدید : 8572

گروه صنایع دستی، هنر اسلامی و کتابت و نگارگری

گروه صنایع دستی، هنر اسلامی و کتابت و نگارگری

گروه صنایع دستی، هنر اسلامی و کتابت و نگارگری

 

دکتر مهدی محمدی

مدیر گروه صنایع دستی، هنر اسلامی و کتابت و نگارگری

فارغ التحصیلی کارشناسی صنایع دستی ۱۳۸۵ دانشگاه سوره تهران، فلسفه هنر ۱۳۹۱ دانشگاه علامه طباطبایی، دکترای تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی دانشگاه هنر تهران.

تلفن:   (داخلی 186)  66354245

 

درباره گروه صنایع دستی، هنر اسلامی و کتابت و نگارگری:

گروه صنایع دستی از سال 1372با برگزاری کلاسهای آزاد هنری آغاز به فعالیت نمود. این گروه در راستای اعتلاء خود با اخذ مجوزهای لازم در سال 1385 رشته کتابت و نگارگری در مقطع کارشناسی، و همچنین در سال 1386 رشته هنر اسلامی در مقطع کارشناسی را تأسیس کرد.

 

دورههای آموزشی گروه صنایع دستی، هنر اسلامی و کتابت و نگارگری در سه مقطع پیوسته و ناپیوسته کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد با 3 عضو هیأت علمی و به طور متوسط در هر نیمسال، حدود 80 نفر استاد مدعو در حال اجرا میباشد.

 

این گروه در طول فعالیتهای بیست سالة خود با تکیه بر استادان فرهیخته و همچنین استعداد و تلاش دانشجویان شایسته خود در اکثر جشنوارههای هنری، نمایشگاههای ملی و بینالمللی و همچنین همایشهای علمی موفق به کسب مقام و موفقیتهای بیشماری شده  اند که نمونهای از این موفقیتها شامل مراسمها و همایشها ذیل است:

 

به طور خلاصه اهم موفقیتهای این گروه شامل:

 

1. موفقیت در نمایشگاه بینالمللی قرآن کریم؛

 

2. موفقیت در بینالهای نگارگری، سفال و سرامیک، و خوشنویس؛

 

3. موفقیت در همایشهای علمی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران؛

 

4. موفقیت در جشنوارههای دانشجویان کشور، جشنوارههای بینالمللی هنرهای تجسمی فجر، جشنوارههای بینالمللی جوانان و جشنواره قرآنی امام رضا (ع).


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :