کد خبر : 92175
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1389 11:12
تعداد بازدید : 4031

اولین جلسه شورای اساتید دانشکده معماری سورهاولین جلسه شورای اساتید دانشکده معماری سوره ، روز چهارشنبه 25/1/89 از ساعت 17-19 در محل سالن اجتماعات دانشکده ارتیاطات برگزار گردید. در این جلسه که با حضور اعضاء محترم هئیت علمی ، اساتید  مدعو و همچنین دستیار اساتید محترم تشکیل شد ، پس از قرائت قران کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ، آقای مهندس قرائیان معاونت دانشکده ، ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین ، مطالبی در خصوص وحدت رویه آموزشی اساتید با هدف رشد و تعالی سطح علمی و اخلاقی دانشکده مطرح نمود.
در ادامه جناب آقای دکتر مهدوی نژاد سرپرست محترم دانشکده معماری ضمن تبریک سال نو و بزرگداشت مقام معلم ،به تبین برنامه سه ساله دانشکده معماری پرداخته و ضمن اشاره به رسالت دانشکده معماری سوره و وجه تمایز آن با سایر دانشکده ها ی معماری و برشمردن اهداف موسس در تشکیل آن ، از عظم و اراده جدی در خصوص حرکت به سمت دستیابی به جایگاه واقعی دانشکده خبر داده  و محورهای اصلی برنامه سه ساله را بشرح ذیل عنوان نمودند:
محور اصلی : ارتقاء کیفیت آموزشی
در این خصوص ، حرکت رو به جلوی اساتید در مسائل آموزشی و لزوم داشتن برنامه مشخص در طول ترم و همچنین لزوم سعی و تلاش مضاعف اساتید در خصوص بالا بردن جایگاه علمی دانشکده در میان سایر دانشکده های معماری ار جمله موارد مورد اشاره بود.

محور دوم: آموزش فرهنگ  مبنا
ایشان پرداختن به فرهنگ سرشار و شاخص ایران اسلامی ، سعی و تلاش در جهت نیل به اهداف موسس در تشکیل دانشکده و شخصیت دادن به دانشجویان را از جمله ضروریات نیل به محور دوم دانسته  و ضمن دادن توجه ویژه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جنبش نرم افزاری از تشکیل دپارتمان  های تخصصی در دانشکده و همچنین باز نگری در محتوای آموزشی دروس نیز خبر داند.
محور سوم : حرکت در مسیر فرهنگی – هنری و پرداختن به فعالیتهای فوق برنامه
لزوم انجام سفرهای دانشجویی به عنوان یکی از بهترین روش های انتقال آموزه های معماری ، پرداختن به فعالیتهای ابتکار دانشجویان ، بها دادن به کارهای گروهی و لزوم   توجه به اخلاق حرفه ای و آماده نمودن دانشجویان جهت حضور در بازار کار از جمله موارد ضروری در این محور عنوان گردید.

در خاتمه ایشان به مسائلی از جمله تدوین سر فصل های آموزشی و راه اندازی دوره های مهندسی معماری ، کارشناسی ارشد معماری مساجد و کارشناسی ارشد معماری اسلامی ، توجه به انجام پژوهشهای کاربردی توسط اساتید ، با همکاری مراکز معتبری مانند مرکز مطالعات مجلس شورای اسلامی ، توجه ویژه به پایان نامه ها و لزوم را اندازی مرکز مونوگرافی دانشکده پرداختند.
در ادامه جلسه جناب آقای دکتر بنیانیان ریاست محترم حوزه هنری سازمان تبلیغات  اسلامی به ایراد سخن پرداخته و ضمن توجه دادن به لزوم حرکت در مسیر باورهای درست و انعکاس آن  در حوره معماری و شهرسازی  و توجه  به بازار تقاضا ، هدفمند کردن آموزش با عنایت به بخش های مختلف و پرو ؤژه های واقعی بازار را مورد توجه قرار دادند .
ایشان ضمن مطرح نمودن این موضوع که دانشجویان معماری سوره از بهترین و علاقمند ترین دانشجویان حال حاضر دانشگاه هستند ، لزوم پرداختن به موضوعات در جمع های تخصصی اساتید را یک ضرورت بر شمردند.

در پایان مراسم نیز احکام مدیران جدید گروه دانشکده معماری اعطاء گردید.
جناب آقای مهندس محمد حسین قرائیان معاونت محترم دانشکده معماری:
مدیر گروه کارشناسی پیوسته معماری
جناب آقای دکتر سیاوش افشار استاد محترم مدعو دانشکده معماری :
مدیر گروه معماری داخلی
سرکار خانم زینب داعی پور عضو محترم هئیت علمی دانشکده معماری :
مدیر گروه کارشناسی ناپیوسته معماری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :