کد خبر : 92193
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1389 6:47
تعداد بازدید : 2436

راه اندازی مقطع دکتری


رئیس دانشگاه سوره گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه سوره به منظور بهبود کیفیت سطح آموزش از سال تحصیلی جدید کاهش می یابد.
محمد روشن در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از سیاستهای جدید دانشگاه سوره تقویت سطح کیفیت مسائل آموزشی در این دانشگاه است گفت: هیئت امنای دانشگاه سوره بر اساس مأموریتهای خود اقدامات ویژه ای را از جمله کاهش ظرفیتهای پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلی این دانشگاه در سال تحصیلی جدید انجام می دهد.
 
رئیس دانشگاه سوره خاطرنشان کرد: دانشگاه سوره اقدام به کاهش جذب دانشجویان در مقاطع تحصیلی کرده است تا در نتیجه شاهد کیفیت بیشتر آموزش و رشد سطح علمی دانشجویان در دانشگاه باشیم.
 
وی افزود: در نظر داریم در مقطع کارشناسی بیش از 25 دانشجو و در مقطع کارشناسی ارشد بیش از 7 دانشجو در هر رشته تحصیلی در دانشگاه سوره پذیرش نشوند.
 
روشن در ادامه یادآور شد: با کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلی دانشگاه سوره و با انجام نظارتهای بیشتر، آموزشهای دقیق تر و بهره مندی از اساتید مجرب دانش آموختگانی هنرمند با تعهد دینی تربیت می شوند.
 
رئیس دانشگاه سوره در ادامه در خصوص جذب اعضای هیئت علمی این دانشگاه گفت: در حال حاضر به ازای هر 30 دانشجو یک عضو هیئت علمی در دانشگاه سوره وجود دارد. با اینکه دچار کمبود اعضای هیئت علمی بودیم اما با توجه به کاهش ظرفیت پذیرش در سال جدید تحصیلی میزان اعضای هیئت علمی ما به استاندارد خواهد رسید.
 
وی با اعلام اینکه از سال آینده، دانشجو در مقطع دکتری در این دانشگاه پذیرش می شود گفت: ما برای پذیرش دانشجو در مقطع دکتری باید سه دوره فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشیم که اکنون دو دوره در این مقطع دانشجو فارغ التحصیل شده است و در سال جدید دانشجوی دکتری پذیرش می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :