کد خبر : 92194
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1389 6:53
تعداد بازدید : 1877

"خیر مطلق" ارمغان اسلام برای بشریت است


معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به ضرورت وجود برنامه ای مدون برای قرارگیری انسانها در مسیر صحیح زندگی و با اشاره به واژه قرآنی "بقیهٔ الله" تأکید کرد آنچه خداوند در مکتب الهی اسلام برای ما نازل کرده خیر مطلق است .

حجت الاسلام سید جواد موسوی هوایی معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی در انتظار صبح که عصر شنبه ۲ مرداد در حوزه هنری برگزار شد اظهار داشت: انسانها در مسیر زندگی به برنامه صحیح و مدون نیاز دارند و زندگی بدون برنامه را برای انسان نمی توان متصور شد. این برنامه باید هم مسئله تکوین و هم مسئله تشریع را دربرگیرد.

حجت الاسلام موسوی هوایی در ادامه افزود: انسانها همچنین می توانند برای تدوین این برنامه گردهم جمع شوند اما پس از بررسیهای بسیار درنهایت متوجه می شوند که باید از خداوند و وحی کمک بگیرند.

راهکار سوم، راه حل اساسی است که خداوند در نظر گرفته و آن شرع الهی به عنوان مجموعه دین و مکتب الهی است که خداوند برای بشر نازل کرده است.

معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به آیه ۸۶ سوره هود که خداوند در آن می فرماید " بَقِیَّهُٔ اللّهِ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ وَمَا أَنَاْ عَلَیْکُم بِحَفِیظٍ " اظهار داشت: مصداق این آیه مکتب الهی اسلام است که در حدعالی با جامعیت و کمال بی نظیر دستورات زندگی بشری را ارائه کرده است.

آنچه خداوند متعال برای شما باقی می گذارد بهترین برنامه است. هرکس به فراخور فضای زندگی خود می تواند بیشترین استفاده را از دین ببرد.

حجت الاسلام موسوی هوایی تصریح کرد: اگر می خواهید خود را امنیت رفتاری در اجتماع و امنیت اخلاقی برخوردار سازید باید به بقیهٔ الله ایمان آورده و به او مراجعه کنید.

هرگاه انسان از صراط مستقیم حق منحرف شود، بلاها، مسائل، مشکلات، جنگها، درگیری ، مشکلات و ظلمها رخ داده است.

آنچه مکتب الهی اسلام برای ما به ارمغان آورده خیر مطلق است.

اگر انسان در همان مبانی که خداوند قرآن را نازل کرده و در سیره اهل بیت(ع) و ائمه معصومین تفسیر شده قرار بگیرد بی تردید از این آسیبها به دور می ماند.
  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :