کد خبر : 92201
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1389 9:2
تعداد بازدید : 3706

جشن " هنر نگاران " در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامیدر این مراسم محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری، محمد حمزه زاده قائم مقام معاونت هنری حوزه هنری و رییس انتشارات سوره مهر، احمد مرتضایی فرد مدیر امور استان های حوزه هنری، محمدعلی قربانی معاون اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل این مرکز و هم چنین قربان زاده معاون فرهنگی نشریه همشهری و جمعی از فعالان رسانه ای حضور داشتند. این مراسم با اجرای شهرام شکیبا و سخنرانی محسن مومنی همراه بود.

در ابتدای این مراسم محمدعلی قربانی معاون اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل این مرکز پشت تریبون رفته و ضمن تبریک و خوشامدگویی به اصحاب رسانه، از تعویق یک هفته ای در برگزاری مراسم روز خبرنگار، عذرخواهی کرد.

سپس شهرام شکیبا با اشاره به روزه داری و ضعف ناشی از آن، خطاب به حاضران گفت: به ما گفته اند حتی اگر روزه دار هستیم احوال آدم های خسته را به خود نگیریم. و بدین شکل از آن ها خواست تا گروه نوای صلح را برای اجرا با تشویق خود به روی سن دعوت کنند.

گروه نوای صلح به رهبری مهدی وجدانی و با روایت داریوش نصیری قطعاتی از سمفونی ظهور را نواختند. اين سمفوني مربوط به زندگي حضرت ولي عصر (عج) از پيش از ازدواج نرگس خاتون تا انتظار است که چندی پیش در تالار اندیشه حوزه هنری روی صحنه رفته بود. براي شكل گيري اين سمفوني از منابعي چون قرآن، زيارت آل ياسين و بحارالانوار و اشعاري از حافظ، سعدي، نظامي، فردوسي و قيصر امين پور استفاده شده که به گفته وجدانی كار ايراني - اسلامي است.

سپس محسن مومنی روی سن رفت و به ایراد سخنرانی پرداخت. وی ضمن تبریک روزهای شریف ماه مبارک رمضان و روز خبرنگار، اظهار کرد: ما در حوزه هنری تلاش های اهالی رسانه را در ترویج ادبیات و هنر انقلاب اسلامی ارج می نهیم.

وی با بیان اینکه سخنرانی کوتاهی خواهد داشت، به اصحاب رسانه وعده داد طی یک نشست خبری بعد از عید سعید فطر، برنامه های آینده حوزه هنری را تشریح کند.

مومنی افزود: در گام اول بنده ابلاغ حوزه هنری مجازی را به همکاران داده ام و امید است با تمهید مقدمات لازم، این اتفاق بیافتد و از این به بعد کلیه فعالیت های حوزه اعم از تولیدات، آموزش و پژوهش در فضای مجازی در دسترس همه مخاطبان ما در هر کجای جهان خواهد بود.

پس از سخنرانی مومنی، گروه تئاتر کاکتوس به سرپرستی رحیم بهبودی فر، نمایشی را پیرامون تهیه و تولید خبر، اجرا کردند که با استقبال حاضران روبه رو شد.
 در ادامه این مراسم، رابطان خبری واحدهای مختلف حوزه هنری از جمله سعید ابوالحسنی رئیس اداره روابط عمومی موسسه آموزش عالی سوره، الهام نادری رابط خانه عکاسان، علیرضا روشن رابط مرکز تولید فیلم و انیمیشن، زنگنه رابط مرکز آفرینش های ادبی، رضایی رابط دفتر ادبیات انقلاب اسلامی، محمدرضا یوسفیان رابط دفتر طنز، الهی رابط سایت لوح، شهاب شکیبا رابط مرکز هنرهای تجسمی، زهره بقا پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، مختار شکری پور رابط مرکز موسیقی، محمد طباطبایی رابط انتشارات سوره مهر، باغبانی رابط مرکز پژوهش و آموزش، علی ستوده نیا رابط مرکز هنرهای نمایشی و هم چنین موسی هاشم زاده خبرنگار سایت لوح و مسعود نفیسی تقدیر شدند.

هم چنین از حسین معززی نیا سردبیر هفته نامه 24 همشهری، محمد سلیمانی دبیر فرهنگ و هنر روزنامه اطلاعات، امیرمسعود علمداری مدیر مسوول نشریه پیلبان، محسن فرجی دبیر سرویس فرهنگ و ادب مهر، داود ژین عضو شورای سردبیری واحد مرکزی خبر نیز به عنوان فعالان رسانه ای با حضور مومنی، حمزه زاده، اولیاء زاده، مرتضایی فرد و قربانی تجلیل شد.

در پایان این ضیافت نیز مراسم افطار با حضور مهمانان و در جمع صمیمی خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :