کد خبر : 92224
تاریخ انتشار : 21 مهر 1389 15:35
تعداد بازدید : 2605

سفیر کشور هلند در سوره

                                       

     


به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی سوره  در راستای همکاری موسسه آموزش عالی سوره و کشور هلند در برگزاری هفته فیلم هلند در ایران سفیر کشور پادشاهی هلند در سوره حضور یافت .
دکتر روشن ضمن خوشامدگویی و تشکر برای حضور و اتفاق مبارک بین سوره و سفارت هلند برای شروع پروژه فیلمسازی اظهار امیدواری نمودند.

                                             

سپس سفیر هلند ضمن تشکر برای حضور در سوره و تفاهم پروژه فوق و علاقه ایشان و مردم هلند برای ارتباط با ایران و تفاهمات فرهنگی،  اظهار داشت  اطلاعاتی از سفیر ایران در هلند اخذ نموده  برای نزدیکی با فرهنگ مردم ایران و علائق و از جمله اهداء تابلو نقاشی هلندی به ایران برای اثبات این علاقه و همکاری . سالها چشم انتظار حضور در ایران بودم برای درک این زیبائیها.
برای فهم دو طرف مردم و مملکت باید شناخت کاملی از فرهنگ و مردم آن کشور داشته باشند. 
هفته فیلم شروع خوبی  برای شناخت و آغاز کار من در ایران بود. صمیمانه تشکر می کنم برای باز کردن این راه و نزدیکی.
 
            

دکتر روشن: آن چیزی که شما را به اینجا کشانیده دل و افکار شما است.
سپس دکتر روشن اعضای کمیته  مشترک هفته فیلم هلند را معرفی نمودند.
دکتر دزواره: بازبینی 500 فیلم از هلند معرفی کشور هلند مانند دیگر کشورهای مطرح در فیلمسازی از جمله آلمان و ...
با گذر از همه سختی ها انتخاب فیلم ها بسیار مشکل بود بدلیل فیلم های بسیار خوب که موجود است و البته مشکلات پخش کد باید رفع شود.
ما با کارهای کارگاهی و جلسات بسیار در هفته توانستیم مراحل اداری، بودجه، انتخاب فیلم ها، مجوزها و هماهنگی را به ثمر و نتیجه رسانیم.
دکتر نقاش زاده: بخاطر علاقمندی شما به هنر تشکر می کنم و معتقد هستم که هنرمندان بیشتر از سیاستمداران می توانند تأثیر گذار باشند برای رفع مشکلات جوامع.
دانشجویان ما بسیار علاقمند هستند به سینما و آثار هنری و سینمایی بخصوص  فیلمهای مستند.
سینمای ایران قابلیت و فیلم سازان مطرحی را با خود در جهان معرفی کرده است. و این امکان نیز برای کشور ما نیز در کشور هلند امکان پذیر گردد.
در آخر بررسی مسائل جنبی و جزئیاتی از مراحل پروژه صورت پذیرفت.
در انتها سفیرهلند اظهار داشت: "من تحت تأثیر قرار گرفتم برای حرکت و تلاش شما برای این پروژه و واقعاً از شما و همه دوستان تشکر می کنم.
در پایان دکتر روشن ریاست موسسه  آموزش عالی سوره تابلوی صنایع دستی ایران که  توسط دانشجویان سوره تهیه شده بود به سفیرهلند اهدا نمودند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :