کد خبر : 92227
تاریخ انتشار : 4 آبان 1389 9:20
تعداد بازدید : 2603

جايزه بزرگ جشنواره فيلم ابوظبي به دانشجوی سوره تعلق گرفت



كارگردان جوان موسسه آموزش عالی سوره «وحيد وكيلي فر» با فيلم سينمايی «گِشِر» جايزه بزرگ و تنديس مرواريد سياه بهترين فيلم بخش «افق جديد» چهارمين دوره جشنواره بين المللي فيلم ابوظبي در امارات را از آن خود کرد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بين المللي فيلم ابوظبي، فيلم سينمايی «گِشِر» Gesher به کارگردانی فيلمساز جوان کرمانشاهی «وحيد وكيلي فر» در بخش مسابقه «افق جديد» در چهارمين دوره جشنواره بين المللي فيلم ابوظبي در شهر ابوظبي در كشور امارات متحده عربي به نمايش درآمد و توانست جايزه نقدی 100 هزار دلاري و تنديس مرواريد سياه بهترين فيلم اين بخش از جشنواره را تصاحب کند.
کارگردان سرشناس سينمای ايران «عباس کيارستمی» با حضور بر صحنه سالن بزرگ و مجلل قصر امارات، اسم «وحيد وكيلي فر» را به عنوان فيلمساز برنده بخش مسابقه «افق جديد» اعلام کرد و اين کارگردان جوان ايرانی بعد از گرفتن جايزه اش از دستان کيارستمی در سخنان کوتاهی گفت: «دوست دارم خيلی صادقانه احساسم را بيان بکنم، اين جايزه برای من يک جايزه جادويی است، به خاطر اينکه از دستهای آقای کيارستمی اين جايزه را گرفتم که با فيلمهايش عاشق سينما شدم و مفهوم زندگی را فهميدم، و از دوست بسيارعزيزم «محمد رسول اًف» تهيه کننده فيلمم تشکر می کنم که واقعاً بيش از اندازه به ما کمک کرد تا اين فيلم ساخته شود و اگر ايشان نبود اين فيلم هيچ وقت ساخته نمی شد و در اينجا اين جايزه را به ايشان تقديم می کنم».
همجنين «حسين فرضی زاده» يکی از بازيگران اصلی اين فيلم که در جشنواره بين المللي فيلم ابوظبي حضور پيدا کرده است در هنگام دريافت اين جايزه در سخنان کوتاهی گفت: «خيلی خوشحالم که در اين جشنواره حضور دارم و خيلی خوشحالم که اين جايزه را به همراه وحيد از دستان آقای کيارستمی گرفتيم».
فيلم سينمايی «گِشِر» برای تصاحب اين جايزه با 16 فيلم سينمايی ديگر از کشورهای لبنان، آمريکا، کانادا، عراق، آرژانتين، آلمان، مصر، ترکيه، پاکستان و فرانسه در رقابت بود.
اعضای هيأت داوران بخش «افق جديد» چهارمين دوره جشنواره بين-المللي فيلم ابوظبي عبارت بودند از: «الياس سليمان»، «خالد ابو نگا»، خانم «ناندانا»، خانم «ليتا ستاتيک» و خانم «دبرا زيمرمان».
چهارمين دوره جشنواره بين المللي فيلم ابوظبي روز 22 مهرماه (14 اکتبر) شروع شده و ساعت 8 ديشب 30 مهرماه (22 اكتبر) با معرفی برگزيدگان بخش های مختلف به کار خود پايان داد.
فيلم سينمايی «گِشِر» با حضور کارگردان آن ساعت 45/9 دوشنبه شب 26 مهرماه (18 اکتبر) در سالن ابوظبي تئاتر و ساعت 30/4 عصر چهارشنبه 28 مهرماه (20 اکتبر) در سالن «سينه ستار 2» در محل «ميرامال» در شهر ابوظبی به نمايش درآمد.
فيلم سينمايی «گِشِر» قبل از نمايش در اين جشنواره، با حضور «وحيد وكيلي فر» در جشنواره بين المللي فيلم سن سباستين در اسپانيا و در پانزدهمين دوره جشنواره بين المللي فيلم پوسان در کشور کره به روی پرده رفته بود.
در چهارمين دوره جشنواره بين المللي فيلم ابوظبي فيلم هايي از ديگر كارگردانان ايراني در بخش هاي رقابتي و غيررقابتي اين جشواره به نمايش درآمدند، ازجمله: فيلم سينمايي «كپي برابر اصل» به كارگرداني «عباس كيارستمي» در بخش «ويترين» جشنواره، فيلم سينمايی «اوريون» به كارگرداني «زمانی عصمتی» در بخش «افق جديد»، فيلم كوتاه «آكاردئون» به كارگرداني «جعفر پناهي» در افتتاحيه جشنواره، فيلم كوتاه «سه گانه درخت» به كارگرداني «سيف الله صمديان» در بخش خارج از مسابقه، فيلم كوتاه «از باد بپرسيد» به كارگرداني «بتين قبادي» در بخش مسابقه فيلم هاي كوتاه، فيلم كوتاه «شكار» به كارگرداني «بهروز قبادي» در بخش مسابقه فيلم هاي كوتاه، فيلم كوتاه «سينما آزادي» به كارگرداني «مهدي طًرفي» در بخش مسابقه فيلم هاي كوتاه، فيلم كوتاه «مرد جوان و خياط حيله گر» به كارگرداني «راشين خيريه» در بخش مسابقه .


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :