منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

عکاسی

در عصر حاضر ـ که تصویر به‌عنوان زبان مهمی در ارتباطات مورداستفاده قرار می‌گیرد ـ حضور دوربین عکاسی در زندگی مردم به امری بدیهی تبدیل‌شده است. امروزه عکاسی به‌عنوان عمومی­‌ترین رشته­ی هنری جهان توانسته است به محبوبیت فوق‌­العاده‌­ای دست یابد. همچنین ابزار دیجیتالی امروزی باعث شده است که بسیاری از پیام‌­ها و تبلیغات از عکاسی کمک بگیرند.

تنوع در ابزار جدید عکاسی؛ همچنین ایجاد شاخه‌های بسیار تخصصی در حوزه‌ی عکس باعث شده است که این رشته ـ در مقاطع مختلف تحصیلی ـ از اقبال فراوانی در بین دانش آموزان و دانشجویان برخوردار گردد.

دانشگاه سوره با بهره­‌گیری از استادان مجرب در رشته‌­های متنوع هنری سال‌هاست که به تربیت نیروهای متعهد و متخصص مشغول بوده و توانسته است در عرصه‌ی ملی و بین‌المللی به افتخارات فراوانی دست یابد.

دانش‌آموختگان این رشته می‌توانند به‌صورت رسمی به استخدام نهادهای فرهنگی یا بخش‌های فرهنگی ادارات مختلف درآمده، یا به‌صورت آزاد و در شاخه‌های مختلف آن مشغول به کار شوند. فعالیت در خبرگزاری‌ها نیز جزء شغل‌های پرهیجان در حوزه‌ی عکاسی محسوب می‌شود. تنوع فراوان در شاخه‌های عکاسی باعث شده که این رشته جزء شغل‌های پردرآمد باشد. از مهرماه 1395 پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد عکاسی در این دانشگاه آغاز گردیده است. همچنین از مهرماه 1399 نیز اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی نموده است.

دانشگاه سوره در کنار ارتباط صمیمی، متعهدانه و مؤثر با سایر نهادهای فرهنگی و هنری کشور؛ با دانشگاه‌های خارج از کشور نیز ارتباطات فرهنگی دارد و لذا مشکلات فرهنگی و آموزشی جامعه را بیشتر درک می‌نماید. این دانشگاه توانسته است که استادان ارزشمند هنر بخصوص عکاسی را دعوت به همکاری نماید؛ تا آینده‌سازان این دیار بتوانند از اطلاعات مناسبی برخوردار گردند.