منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

نقاشی

 

رشته نقاشی یکی از تأثیرگذارترین برنامه‌های دانشگاه سوره است. گروه نقاشی دانشگاه سوره با استفاده از برنامه‌ریزی آموزشی کارآمد و پویا، دانشجویان زیادی را به تحصیل در این رشته علاقه‌مند کرده و به‌عنوان یکی از قطب های آموزش نقاشی آکادمیک مطرح شده است. گروه نقاشی، در نظر دارد تا با ارائه یک محیط خلاق، علمی و حمایتی برای دانشجویان،‌ رویکردهای جدید و نوآورانه را برای آموزش هنرهای زیبا با تمرکز بر یادگیری دانشجو محور و تحقیقات مبتنی بر تمرین دنبال کند.

اکنون دوره‌های آموزشی گروه نقاشی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. در مسیر نقاشی، شما هم با مبانی نظری، مکاتب هنری و تاریخ هنر آشنا خواهید شد و هم طراحی و نقاشی از طبیعت بی‌جان، پرتره، طبیعت و فیگور و ... با تکنیک‌های متنوع رنگ‌روغن، اکرلیک و آبرنگ و ... را اصولی و عمیق یاد خواهید گرفت. بنابراین شما با طیف وسیعی از مهارت‌های فنی و مفهومی آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کند تا ایده‌های زیباشناختی و فکری خود را توسعه دهید. این دوره‌ها باهدف تجهیز شما به مهارت‌های خلاقانه، تفسیری، انتقادی و تحلیلی است تا با ایجاد و توسعه ایده‌های خود، به‌عنوان یک هنرمند در زمینه گسترش هنر معاصر مشارکت داشته باشید.  

امروزه، طیف وسیعی از هنرمندان، طراحان و مدرسان هنر در ایران را دانش‌آموختگان نقاشی دانشکده هنر سوره تشکیل می‌دهند که توانسته‌اند با توسعه مهارت‌های کسب‌شده، در زمینه‌های مختلف اجتماعی و فضای بین‌المللی فرهنگ و هنر فعالیت کنند و تأثیرگذار باشند. گروه نقاشی در ادامه با برنامه‌های متنوع آموزشی، کاربردی، انگیزشی و حمایتی، دانشجویان بیشتری را برای فعالیت‌های مستقل هنری و یا اشتغال در صنایع خلاقانه و اکوسیستم‌های نوین، به جامعه و عرصه‌های بین‌المللی معرفی خواهد کرد.