«تاریخچه انیمیشن در ایران» در دوشنبه های نقد کتاب سوره

1399/10/20   16:00

سیزدهمین جلسه نقد کتاب سوره توسط معاونت پژوهشی با همکاری دانشکده هنر دانشگاه سوره دوشنبه 22 دی ماه به صورت آنلاین برگزار می شود.

«تاریخچه انیمیشن در ایران» در دوشنبه های نقد کتاب سوره

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، به همت معاونت پژوهشی دانشگاه و با همکاری دانشکده هنر سوره، سیزدهمین جلسه نقد کتاب سوره، دوشنبه 22 دی‌ماه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

در این برنامه، کتاب « تاریخچه انیمیشن در ایران » تالیف مهین جواهریان با حضور کیارش زندی و میزبانی رامتین شهبازی از ساعت 18:00 تا 20:00 به بوته نقد گذاشته خواهد شد.

در معرفی کتاب آمده است:«در این نوشتار، مخاطبان با پیشینه، سیر تکامل و تکوین نقاشی متحرک در ایران آشنا می‌شوند .مولف در تدوین کتاب از منابع متعددی بهره برده که عبارت‌اند از : آرشیو فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سیمای جمهوری اسلامی ایران، نشریات بین‌المللی((آسیفا)) .در بخشی از کتاب، این مقوله در گفت و گو و مکاتبه با هنرمندان تبیین شده است .برخی موضوعات کتاب عبارت‌اند از :((آغاز انیمیشن در ایران))، ((انیمیشن در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان))، ((انیمیشن در سیمای جمهوری اسلامی ایران))، ((تولیدات فیلم انیمیشن در بخش خصوصی))، ((تجربه‌ها در انیمیشن))، ((مراکز دانشگاهی و آموزشی فیلم‌سازی انیمیشن در ایران))، ((عوامل تولید فیلم انیمیشن)) و ((کتاب‌های تالیف و ترجمه شده در زمینه انیمیشن و پایان‌نامه‌های دانشجویی)) .

دانشگاه  سوره با هدف آشنا سازی دانشجویان و علاقمندان به آثار علمی در حوزه هنر و در راستای رسالات آموزشی و پژوهشی خود این سلسله برنامه را تدارک دیده است. به همین منظور عموم علاقمندان به صورت آزاد می توانند روز دوشنبه 22 دی ماه ساعت 18:00 با مراجعه به آدرس https://sibad.soore.ac.ir/Classrooms/ShowWebinar/bookreview  وارد برنامه شوند.


سیزدهمین کتاب تاریخچه انیمیشن در ایران معاونت پژوهشی دانشکده هنر دانشگاه سوره