وبینار تخصصی «توسعه دوچرخه سواری در شهرها» برگزار شد

1399/12/11   10:00

وبینار تخصصی «دوچرخه سواری در شهرها» به همت دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سوره با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره، واحد توسعه حمل و نقل پاک شهرداری تهران و فصلنامه دستاوردهای نوین حمل و نقل، یکشنبه 10 اسفند ماه 1399 به صورت مجازی برگزار شد.

وبینار تخصصی «توسعه دوچرخه سواری در شهرها» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، به نقل از معاونت پژوهشی دانشگاه- وبینار تخصصی «توسعه دوچرخه سواری در شهرها» به همت دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سوره با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره، واحد توسعه حمل و نقل پاک شهرداری تهران و فصلنامه دستاوردهای نوین حمل و نقل و با حضور یعقوب آزاده دل مدیرواحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاک شهرداری تهران، فرید پیرویان استادیار دانشگاه ایلنویز دانشگاه شیکاگو و امیر ایزدی مدیر گروه دانشگاه شمال، یکشنبه 10 اسفند ماه 1399 از ساعت 18 الی 20  به صورت مجازی برگزار شد.

در ابتدای این وبینار، زینب عادلی معاون دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سوره، در رابطه با یکی از موضوعات مهمِ حال حاضر شهرها که حمل و نقل پاک است گفت: امروزه توجه به توسعه انسان محور،  مسیرهای حمل و نقل پاک ودوچرخه از جمله موضوعاتی است که دور از توجه مانده است.

سپس، حیدر جهانبخش رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سوره بعد از تشکر از دست اندرکاران برگزاری این وبینار، عنوان کرد: قرار هست در توسعه شهرها از دوچرخه سواری به عنوان یک فرهنگ استفاده شود و این مسئله مولفه ای است که خود چندین دیسیپلین به شهر می دهد.

یعقوب آزاده دل در ادامه افزود: تا به حال از بعد حمل و نقل به دوچرخه نگاه نشده است که این امر ناشی از عواملی همچون عدم درک متناسب از دوچرخه سواری و الزامات آن و همچنین عدم وجود برنامه ای مشخص است.

در  بخش بعدی این وبینار، فرید پیرویان استادیار دانشگاه ایلنویز دانشگاه شیکاگو ازتجارب خود  در خارج از کشور گفت و با ارائه پاورپوینت از 2 دیدگاه به مسئله دوچرخه محوری پرداخت و اذعان کرد: یکی از مشکلات ما عدم استفاده از تجربیات دیگران است؛ وی همچنین در مورد حمل و نقل پایا که هدف آن جابه جایی به بهترین شیوه ممکن توضیحاتی ارائه داد.

پیرویان نیز، به نقاط قوت و ضعف دوچرخه سواری پرداخت و راه کارهای کلی و فنی را از جمله ارتقاء آگاهی مردم و آموزش کارشناسان ارائه داد.

در انتهای وبینار، امیر ایزدی به چند نکته نظر از جمله اینکه تعیین مسیریابی برای استفاده از وسایل غیر موتوری  یکی از آیتم هایی است  که می تواند برای کاربران بسیار مفید باشد نیز، پرداخت.

همچنین در این وبینار به تمامی سوالات علاقه مندان در این حوزه  پاسخ داده شد.

 

 


وبینار تخصصی توسعه دوچرخه سواری در شهرها دانشکده معماری و شهرسازی معاونت پژوهشی دانشگاه سوره