منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

مدیر اجرایی معاون امور استان‌های انجمن سواد رسانه‌ای ایران از برگزاری نشست تخصصی «مسئله شناسی سواد رسانه‌ای در ایران» در روز پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه دانشگاه سوره با همکاری دانشگاه سوره و ساترا در خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه سوره رحمان زنگنه مدیر اجرایی معاونت امور استان‌های انجمن سواد رسانه‌ای ایران و دبیر اجرایی نشست تخصصی «مسئله‌ شناسی سواد رسانه‌ای در ایران» گفت: نشست تخصصی سواد رسانه‌ای همزمان با هفته جهانی ارتباطات در روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ با حضور نزدیک به ۱۰۰ نفر از استادان سواد رسانه‌ای استان‌های مختلف کشور با همکاری انجمن سواد رسانه‌ای ایران، دانشگاه سوره و ساترا در سالن سینمای دانشگاه سوره برگزار خواهد شد و ۳۰ نفر از استادان برجسته سواد رسانه‌ای به این سؤال پاسخ خواهند داد که اولویت اصلی فعالان سواد رسانه‌ای در شرایط کنونی کشور پرداختن به چه مسائلی باید باشد.

وی افزود: امروزه به موضوع سواد رسانه‌ای در ساحت‌های مختلف توجه شده اما کمتر به این موضوع پرداخته‌شده است که با توجه به محدودیت امکانات آموزشی و فرهنگ‌سازی کدام‌یک از موضوعات مرتبط باسواد رسانه‌ای اولویت دارد.

زنگنه بابیان اینکه برخی از استادان سواد رسانه‌ای معتقدند اولویت اصلی باید والدگی رسانه‌ای خانواده‌ها در فضای مجازی باشد گفت: هرچند موضوع والدگی رسانه‌ای در فضای مجازی تقریباً مورد وفاق اکثر استادان سواد رسانه‌ای است اما در برخی موضوعات اختلاف‌نظر وجود دارد. به‌عنوان نمونه برخی معتقد هستند در شرایط کنونی یکی از اولویت‌های اصلی باید آموزش راهکارهای تشخیص اخبار جعلی شبکه‌های ماهواره‌ای به عموم مردم باشد درحالی‌که برخی دیگر از استادان معتقد هستند آموزش عمومی این مسائل زمان‌بر است و به‌جای این موضوع بر ضرورت تقویت رسانه‌های داخلی باهدف تولید و انتشار اخبار دقیق، جذاب و مفید تأکید می‌کنند و مخاطب هدف خود را مدیران و فعالان رسانه‌های جمعی داخلی می‌دانند نه عموم مردم.

 

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در حال حاضر موردتوجه سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی است، ارتقای سواد تنظیم‌گری صوت و تصویر فراگیر مردم، مسئولان و فعالان رسانه‌ها است که با توجه به افزایش مصرف محصولات شبکه‌های نمایش خانگی به نظر می‌رسد این موضوع نیز از اولویت بالایی برخوردار است و در این نشست راجع به مسائل این حوزه نیز صحبت خواهد شد.

دبیر اجرایی نشست تخصصی «مسئله شناسی سواد رسانه‌ای در ایران» تأکید کرد: تمام دانشجویان و استادان ارتباطات می‌توانند در این نشست تخصصی به‌صورت حضوری شرکت کنند و اگر امکان حضور فیزیکی ندارند می‌توانند از طریق نشانی اینترنتی panel.soore.ac.ir/join/4i8wd به‌صورت مجازی در این نشست حضور داشته باشند.

اشتراک در:

کلمات کلیدی: دانشگاه سورهبه مناسب هفته جهانی ارتباطات در دانشگاه سوره برگزار می‌شود نشست تخصصی «مسئله شناسی سواد رسانه‌ای در ایران»

نظر خود را بنویسید