کد خبر : 198102
تاریخ انتشار : 1 دی 1395 22:17
تعداد بازدید : 1753

پیام تسلیت دانشگاه کنراد ولف آلمان به مناسبت شهادت دکتر حسین فهیمی

پیام تسلیت اساتید دانشگاه کنراد ولف آلمان به مناسبت شهادت دکتر حاج حسین فهیمی، جانباز گرانقدر دفاع مقدس و بنیانگذار طرح همکاری دانشگاه سوره و کنراد ولف آلمان.

ادای دین به حسین فهیمی

همه ما در برلین، چه استاد و چه دانشجو، عمیقاً در غم از دست دادن حسین متأثریم. در طی برنامه با ارزش تبادل دانشجویی که با هم داشتیم، ما نه تنها توانایی های حسین را به عنوان یک استاد ستایش می کردیم بلکه ستایشگر گرمای باورنکردنی او، فکر باز او، نجابت او، دلربایی او، طنازی او، وفاداری او، فهم او، باور راسخ او، پشتکار  خالص او و فرزانگی او بودیم. اما ورای همه این­ها ما تحت تأثیر قلب بزرگ او هستیم. دانشجویان او، اعضای خانواده او بودند و او هر کاری در توانش بود انجام می داد تا منافع آنها را پیش ببرد و از آنها حمایت کند. هرگاه که ما و دانشجویانمان به تهران می آمدیم قلب بزرگ او بهترین خوش آمدگویی برای ما بود. او تمامی نیازهای پیچیده ی ما را می فهمید و به هرشکلی که می توانست به ما کمک می کرد. او همیشه یاور ما بود، صبح و شب و روز به روز، پندهای ارزنده به ما می داد و برای شنیدن گوش شنوا داشت. یاد آن شب ها بخیر؛ شب هایی که همه ما، استادان و دانشجویان به منزل او می رفتیم؛ گفت وگوی های فراوان و مهمان نوازی بی اندازه او چنان بود که تفاوت های فرهنگی همه ذوب می شد و از خاطر زدوده می گشت. شاید این شب ها موفق ترین بخش پروژه دانشجویی ما بود! ما همچنین بابت امکانی که او برای تفرُّج و گشت و گذار در اختیار ما می نهاد، سپاسگزاریم؛ فرصت هایی به ما، برای معرفی سرزمینی که او به آن عشق می ورزید. او یقیناً در تحت تأثیر قراردادن ما بسیار موفق بود. از این روست که نمک ایرانی ما را گرفته است؛ و ما دوباره باز می گردیم.

هنگام آخرین دیدار ما در ابتدای ماه اکتبر امسال، علی رغم رنجی که از درد شدید می کشید، در تمامی دیدارهای مهم ما حضور یافت و همچنین برای نمایش نتیجه پروژه دانشجویی اخیر، حاضر شد. او امید بسیار به پیشرفت در روندی داشت که برای ادامه همکاری پرارزش ما لازم است، همکاری که باعث مفاهمه و شناخت بین فرهنگ های متفاوت ما بود. ما به احترام حسین کلاه از سر برداشته و سر تعظیم فرود می آوریم. ما نه تنها یک همکار عزیز، بلکه دوستی گرم و شگفت را از دست دادیم.

ما به مادر ایشان، خانواده و دانشگاه سوره برای این فقدان غم انگیز، عمیقاً تسلیت می گوییم.

باشد که روحش در آرامش به سر برد.

برلین، شانزدهم اکتبر ۲۰۱۶

مایکل هامان؛ از طرف پروفسور دکتر سوزان اشترومر، جنیفر هافمن، مارتین اشتایر، فرانک گسنر و تمامی دانشجویان آلمانی که با حسین دیدار کردند و از او بهره بردند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :