دانشکده هنر

تاسیس موسسه آموزش عالی سوره با ایجاد رشته های هنری و معماری همراه بود. اما با تفکیک دانشکده ها در سال های بعد دانشکده هنر دانشگاه سوره نیز با هدف تفکیک فعالیت‌های علمی و آموزشی در حوزه‌ها و گرایش‌های تخصصی و به نیت دستیابی به ساختارهای رسمی و مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از تاریخ 1385/06/04 با تصویب هیأت اُمناء و هیأت رئیسه دانشگاه سوره  ادامه فعالیت خود را به‌عنوان مهم‌ترین، بزرگ‌ترین و باسابقه‌ترین دانشکده دانشگاه سوره آغاز کرده است.

این دانشکده با پشتوانه حداقل 18 سال فعالیت آموزشی و تربیت نیروهای ماهر و نیمه ماهر در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، سینما و هنرهای سنتی و همچنین با تکیه‌بر اعضای هیأت‌علمی رسمی و مدعو خود توانسته است به اعتباری قابل‌قبول و در بعضی رشته‌های تخصصی برجسته و بی‌بدیل در میان دانشگاه‌های معتبر دولتی و با سابقه دست یابد.  شاهد این ادعا افتخار و کسب جوایز، لوح‌های تقدیر و شایستگی‌هایی است که توسط استادان، دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشکده هنر در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها و همایش‌های داخلی و خارجی کسب‌شده و در سوابق و خاطره سوره محفوظ مانده است.

این دانشکده به‌رغم محدودیت‌های خود ازنظر فضای آموزشی و امکانات فیزیکی، اعتبار خود را مدیون اعضای هیأت‌علمی و استادان مدعو و دانشجویانی است که اهداف سوره را در تمامی فعالیت‌های آموزشی و فوق‌برنامه خود در اولویت قرار داده و پیشرفت سوره را پیشرفت و افتخار خود می‌دانند.

 

اخبار دانشکده هنر

اعضاء هیات علمی و مدیران دانشکده هنر